WSTM1206QLR430FNR
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
WSTM1206QLR430FNR
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
2T WSTM1206 1W 50PPM 430 MOHM 1.
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Current Sense, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
430 mOhms
Size / Dimension :
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%