WSTM0805QLR033FNR
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
WSTM0805QLR033FNR
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
2T WSTM0805 0.75W 50PPM 33 MOHM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Current Sense, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.083" L x 0.053" W (2.10mm x 1.35mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%