RL0816T4F-4-R025-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
RL0816T4F-4-R025-FNH
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1/2W WIDE 0603
Manufacturer :
Delta Electronics
Composition :
Metal Film
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0816
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%