PFR02S-223-FNH
Part Number:
PFR02S-223-FNH
Description:
RES 22K OHM 1% 1/32W 01005
Height - Seated (Max) :
0.006" (0.15mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Resistance :
22 kOhms
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%