PFR02S-1331-FNH
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
PFR02S-1331-FNH
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 1.33K OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.006" (0.15mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1.33 kOhms
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Supplier Device Package :
01005
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%