Y40145R00000F9W
Part Number:
Y40145R00000F9W
Description:
RES SMD 5 OHM 1% 1/5W 0805
In Stock:
955
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Tolerance :
±1%