RG2012P-1372-B-T5
Part Number:
RG2012P-1372-B-T5
Description:
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
13.7 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%