RG2012P-114-B-T5
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
RG2012P-114-B-T5
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
110 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%