RG1608P-1072-B-T5
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
RG1608P-1072-B-T5
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Susumu
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
10.7 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%