ESR03EZPJ510
Part Number:
ESR03EZPJ510
Description:
RES SMD 51 OHM 5% 1/4W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
51 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%