WR06X474 JTL
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
WR06X474 JTL
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 470K OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
470 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%