Y112110K0000T9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Part Number:
Y112110K0000T9R
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES SMD 10K OHM 0.16W 2512
Manufacturer :
VPG Foil Resistors
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
2512 J-Lead
Power (Watts) :
0.16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%