GMR100HTBFER015
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
GMR100HTBFER015
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 0.015 OHM 1% 7W 2512
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
7W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
15 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%