PMR100HZPFU6L00
Part Number:
PMR100HZPFU6L00
Description:
RES 0.006 OHM 1% 2W 2512
Height - Seated (Max) :
0.019" (0.47mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
6 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%