PMR10EZPFU10L0
Part Number:
PMR10EZPFU10L0
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 0805
Height - Seated (Max) :
0.019" (0.47mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%