RL1632R-R200-F
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
RL1632R-R200-F
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 0.2 OHM 1% 1/2W 1206
Manufacturer :
Susumu
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
200 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
0/ +100ppm/°C
Tolerance :
±1%