MNR18ERAPJ300
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
MNR18ERAPJ300
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 8 RES 30 OHM 1606
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1606, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance (Ohms) :
30
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%