Y1685V0064TQ9R
Part Number:
Y1685V0064TQ9R
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1505
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Voltage Divider
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
3
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1505 (3812 Metric)
Power Per Element :
50mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k, 10k
Resistor Matching Ratio :
±0.02%
Resistor-Ratio-Drift :
±0.4ppm/°C
Size / Dimension :
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%