RM2012B-102/302-NWWP10
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
RM2012B-102/302-NWWP10
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805
Manufacturer :
Susumu
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Power Per Element :
50mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k, 3k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%