RM3216B-103/103-PBXW10
Manufacturer:
Susumu
Part Number:
RM3216B-103/103-PBXW10
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206
Manufacturer :
Susumu
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Power Per Element :
83mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%