4608H-104-500/500L
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
4608H-104-500/500L
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES NETWORK 12 RES 50 OHM 8SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Dual Terminator
Height - Seated (Max) :
0.350" (8.89mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
12
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
50
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2Ohm