YC324-FK-07267RL
Part Number:
YC324-FK-07267RL
Description:
RES ARRAY 4 RES 267 OHM 2012
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Per Element :
125mW
Resistance (Ohms) :
267
Size / Dimension :
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%