YC324-FK-07196KL
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
YC324-FK-07196KL
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 4 RES 196K OHM 2012
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2012, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
125mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
196k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%