YC248-FR-0712K1L
Part Number:
YC248-FR-0712K1L
Description:
RES ARRAY 8 RES 12.1K OHM 1606
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
12.1k
Size / Dimension :
0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%