YC358LJK-07130KL
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
YC358LJK-07130KL
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 8 RES 130K OHM 2512
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
130k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%