S41X043100FP
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
S41X043100FP
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0402, I
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0404 (1010 Metric), Convex
Power Per Element :
63mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0404
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%