742C083200JP
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
742C083200JP
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
63mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
20
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%