742C083180JP
Part Number:
742C083180JP
Description:
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
63mW
Resistance (Ohms) :
18
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%