YC102-JR-0710KL
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
YC102-JR-0710KL
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0302
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
31mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%