YC162-FR-0715R4L
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
YC162-FR-0715R4L
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 2 RES 15.4 OHM 0606
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0606, Convex
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
15.4
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%