YC122-JR-072R2L
Part Number:
YC122-JR-072R2L
Description:
RES ARRAY 2 RES 2.2 OHM 0404
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
2.2
Size / Dimension :
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%