M8340108K1001GGD03
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
M8340108K1001GGD03
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Military
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.195" (4.95mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
120mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.783" L x 0.098" W (19.89mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%