YC158TJR-07100KL
Part Number:
YC158TJR-07100KL
Description:
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1206
Applications :
DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
100k
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%