4606X-102-223LF
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
4606X-102-223LF
Category:
Resistor Networks, Arrays
Description:
RES ARRAY 3 RES 22K OHM 6SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
6
Number of Resistors :
3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
22k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
6-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%