CSM2F-8536-L050JT2
Part Number:
CSM2F-8536-L050JT2
Description:
SHUNTMETRIC 8536 L050 5% 36W TC5
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
50 µOhms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%