CSM2F-8536-L050JT1
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CSM2F-8536-L050JT1
Category:
Specialized Resistors
Description:
SHUNTMETRIC 8536 L050 5% 36W TC5
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Specialized Resistors
Applications :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Resistance :
50 µOhms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%