CSM2F-6918-L050JT2
Part Number:
CSM2F-6918-L050JT2
Description:
SHUNTMETRIC 6918 L050 5% 50W TC5
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 170°C
Power (Watts) :
36W
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%