PWR4413BR025F
Part Number:
PWR4413BR025F
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1W RADIAL
Features :
Current Sense, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C ~ 325°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
0.450" L x 0.157" W (11.43mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±1%