PWR4413BR030F
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
PWR4413BR030F
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 0.03 OHM 1% 1W RADIAL
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 325°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
30 mOhms
Size / Dimension :
0.450" L x 0.157" W (11.43mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±1%