PWR4413CR010F
Part Number:
PWR4413CR010F
Description:
RES 0.01 OHM 1% 3W RADIAL
Features :
Current Sense, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 325°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.600" L x 0.157" W (15.24mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Radial Lead
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±1%