PWR221-2FC47R0F
Part Number:
PWR221-2FC47R0F
Description:
RES 47 OHM 1% 50W TO221
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.720" (18.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
TO-221
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
47 Ohms
Size / Dimension :
0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
TO-221
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%