Z35092232000J6BC12
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
Z35092232000J6BC12
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 200 OHM 6W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
6W
Product Status :
Active
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.878" L (8.70mm x 22.30mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%