PWR4412-2SCR0250F
Part Number:
PWR4412-2SCR0250F
Description:
RES 0.025 OHM 1% 3W RADIAL
Features :
Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 270°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
0.600" L x 0.189" W (15.24mm x 4.80mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%