PWR247T-100-3R30J
Part Number:
PWR247T-100-3R30J
Description:
RES 3.3 OHM 5% 100W TO247
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%