ERD-S2TJ205V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ERD-S2TJ205V
Category:
Through Hole Resistors
Description:
RES 2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
2 MOhms
Size / Dimension :
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-150/ -1000ppm/°C
Tolerance :
±5%