RC1/4222JTB
Part Number:
RC1/4222JTB
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
2.2 kOhms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Tolerance :
±5%