RC1/4270JTB
Part Number:
RC1/4270JTB
Description:
RES 27 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
27 Ohms
Size / Dimension :
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Tolerance :
±5%