ERD-S1TJ161V
Part Number:
ERD-S1TJ161V
Description:
RES 160 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
160 Ohms
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Tolerance :
±5%