ERO-S2PHF3R90
Part Number:
ERO-S2PHF3R90
Description:
RES 3.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3.9 Ohms
Size / Dimension :
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%