ERG-2SJ301E
Part Number:
ERG-2SJ301E
Description:
RES 300 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
300 Ohms
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%